Zo zákulisia

PREČO SOM SA DALA AJ JA NA ABSTRAKT

Vždy som si myslela, a na škole nás aj tak učili, že abstraktnému umeniu sa venujú umelci, ktorí nevedia maľovať. Samozrejme nie je abstrakt ako abstrakt o čom som sa presvedčila aj ja sama.
Keďže sa snažím držať krok s módou, ktorá sa týka aj umenia, tak som mala chuť vyskúšať nové médiá, fluidá a rôzne pomocné prípravky, ktorými sa riedia farby.
Dá sa nimi doslova čarovať. Keďže práve tieto prípravky sú výraznejšie v abstraktnom umení, tak som sa rozhodla, že skúsim teda maľovať abstrakt. Prvé dve plátna skončili v rohu a ja som bola nahnevaná, lebo mi to nešlo. Dala som si chvíľku pauzu, ale nedalo mi to, keďže som si nové prípravky nakúpila, tak som sa vrátila opäť k tejto novej technike. Skúšala som namaľovať ďalšie 3 obrazy, ktoré dopadli prekvapivo dobre. Zistila som, že venovať sa abstraktu nie je vôbec také jednoduché.

Obrazy sú pestrofarebné a keďže milujem farby, lebo nimi sa dajú zvýrazniť nálady. Obrazy sú vhodné do interiérov, ktoré nie sú prepchaté ale naopak sú jednoduché. Napríklad do firiem alebo veľkých miestností. Verím si že si nové obrazy nájdu svojich majiteľov.